Cтатті

Стріт-арт як напрям художнього проектування

Стріт-арт (англ. Street – вулиця) – один із найвпливовіших напрямків андеграунду з часів панку. Це нова форма мистецтва, яка виросла з графіті та використання таких напрямків як мінімал-арт, колаж, асамбляж, флюксус, концептуальне мистецтво. Стріт-арт – мистецтво нового покоління, використовує наклейки, трафарети, плакати, просторові асамбляжі та інсталяції, соціоскульптуру та «нео-редімейд» (нові «готові речі») з метою залишити пам'ять про себе будь-якими засобами.

Поп-арт як напрям художнього проектування

Поп-арт (англ. Pop-art – «популярне» мистецтво) – напрямок у мистецтві пізнього модернізму, використовує у своїх композиціях реальні предмети побуту, фотоколажі, афіші, рекламу для створення епатажних сурогатів мистецтва – «останків» цивілізації. Введений 1956 року Лоуренсом Елоуєм, поп-арт називали «антііскусством» (Г.Рід), «збоченням від мистецтва» (Платнер), «сумішчю паноптикума і смітника» (К.Борєв). Всупереч суворим відгукам мистецтво поп-арту широко поширилося в американській культурі та вплинуло на архітектуру та дизайн.

Колекція Botan від Бенедетта Тальябу

Італійський дизайнер Бенедетта Тальябу створила чудову серію модульних м'яких меблів для бренду Passione Nature. Софа, пуф і півострів чудово комбінуються між собою, утворюючи химерні квіти з чарівного саду, адже недаремно колекція отримала назву Botan, що в перекладі з японської означає «півон». В основі софи – дерев'яний елемент, а тіло виконане з тканини. Каркас із твердої деревини, клей без токсинів, натуральний льон та бавовна – матеріали для колекції вибрані виключно екологічні. Тканини виконані в одній кольоровій гамі, але з різними малюнками, щоб посилити «квітковий» ефект при поєднанні кількох одиниць предметів. Принт створений за допомогою фарб, які отримали сертифікат Eco Label.